43.1 44.55
#tastyresty
Кенія

Столиця:  Найробі
Офіційна мова: англійська, суахілі  
Грошова одиниця: кенійський шиллінг

Географія
Держава межує з Ефіопією на півночі, Сомалі на сході, Танзанією на південному заході, Угандою на заході та Південним Суданом на північному заході. Загальна довжина державного кордону становить 3477 км:
з Ефіопією – 861 км, із Сомалі – 682 км, Південним Суданом – 232 км, з Танзанією – 769 км та з Угандою – 933 км. З південного сходу омивається водами Індійського океану, на заході – озером Вікторія, довжина берегової лінії 536 км. Площа Кенії становить 582650 км², з них 11230 км² водної поверхні. Максимальна довжина становить 1131 км у напрямку з південного сходу на північний захід та 1025 км – північного сходу на південний захід. Приблизно центром країни проходить екватор.



Туризм
Безкраї простори дикої природи Кенії, що перехоплюють подих, манять мандрівників з усіх куточків світу. Це місце, де можна на власні очі побачити велич африканських хижаків у їхньому природному середовищі та стати свідком грандіозної події – щорічної міграції антилоп гну, коли тисячі тварин відважно кидаються у бурхливі води річки Мара, борючись за своє життя. Туристи, яким посміхнеться удача, можуть зустріти рідкісних носорогів, що величаво крокують по саванах.

Вже понад 15 років території Кенії охороняються як національний парк, де природа залишається недоторканою, а полювання суворо заборонене. Завдяки цій турботі про збереження дикої природи, мандрівники мають можливість побачити світ у його первозданній красі.

Для тих, хто прагне адреналіну, Кенія пропонує безліч пригод: захоплюючі гірські трекінги або підкорення сплячого вулкана Маунт-Кенія. А завершити насичену подорож можна на узбережжі Індійського океану. Пляжі Кенії відомі не тільки як найкращі в Африці але і в усьому світі.

Кухня Кенії
Кенійська кухня – це справжня симфонія смаків, яка поєднує екзотику африканських традицій та європейські кулінарні впливи, привезені колоністами. Тут туристи можуть насолодитися широким вибором страв, які задовольнять навіть найвибагливіших гурманів.

Свіжі морепродукти займають почесне місце на столах Кенії. Соковита риба, креветки та лобстери, смажені на грилі, дарують неперевершений смаковий досвід. Любителі м'яса знайдуть для себе великий вибір страв з курятини та яловичини, а в деяких ресторанах навіть є можливість скуштувати м'ясо диких тварин, що додає до гастрономічної пригоди нотку екзотики.

Для поціновувачів фруктів Кенія – це справжній рай. Тут можна досхочу смакувати манго, маракую, папаю, кокоси та банани. Загалом, їжа, представлена в місцевих ресторанах і готелях, не є занадто специфічною або гострою, тому припаде до смаку як дорослим, так і дітям.

Національні парки та заповідники Кенії
Усього в Кенії налічується 59 національних парків і заповідників. Найбільш відомі та відвідувані національні парки та заповідники Кенії:
- Найробі (Nairobi National Park);
- Масаї - Мара (Maasai Mara National Reserve); 
- Парк «Озеро Накуру» (Lake Nakuru National Park);
- Амбоселі (Amboseli National Park); 
- Східний Цаво (Tsavo East National Park).


Щеплення для відвідування Кенії
Наразі для поїздки до Кенії з України щеплення від жовтої лихоманки не є обов'язковим. Наявність міжнародного сертифіката є обов'язковою, якщо Ви прибуваєте з країн, які вимагають наявності сертифіката про вакцинацію проти жовтої лихоманки (таких як Камерун, Центральноафриканська Республіка, Чад, Кот-д'Івуар, Демократична Республіка Конго, Гана, Нігер, Нігерія, Республіка Конго, Сьєрра-Леоне та Уганда). При виїзді українських громадян до Кенії Міністерство охорони здоров'я України рекомендує проведення вакцинації, пояснюючи її доцільність та ефективність. Щеплення бажано зробити не пізніше ніж за 10 днів до запланованого в'їзду в країну. Врахуйте, що щеплення діє протягом 10 років, таким чином Ви зможете також відвідувати інші африканські країни та деякі країни Південної Америки. Переносність даного щеплення у кожної людини індивідуальна, проте вагітним жінкам таке щеплення робити не можна.

Митний контроль або що можна ввозити до Кенії
Ввозити іноземну валюту до Кенії можна без обмежень, проте декларація у цій країні є обов'язковою. Суму, задекларовану під час в'їзду, буде дозволено при виїзді.
Без сплати мита будь-який повнолітній може ввезти до Кенії такі товари, але з певними обмеженнями:
- до 200 штук сигарет або до 50 штук сигар, або до 225 г тютюну (на вибір);
- до 1 літра алкогольних напоїв;
- до 250 мл парфумів;
- камери, біноклі, плівки не для професійного, а лише особистого користування.

Оформлення митних документів потрібно на ввезення музичної апаратури, радіо та кінотехніки, а також відео обладнання та слайд проекторів. Якщо ви зібралися до Кенії з твариною, вам слід знати, що в Заповідниках і Національних парках у цій країні з ними з'являтися заборонено. При ввезенні домашніх тварин потрібна ветеринарна довідка про стан здоров'я тварини, а також спеціальний дозвіл, виданий Митним комісаром, який слід оформити в Посольстві Кенії.
Тільки з дозволом відповідних органів вам буде дозволено ввезти вогнепальну зброю та боєприпаси.
Предмети та речі для особистого використання митом не обкладаються.

Що не можна ввозити до Кенії
Кожному, хто в'їжджає до Кенії, слід чітко пам'ятати, що віз національної валюти в цю країну заборонений.
Існують заборони митної служби також на деякі товари та речовини:
- фрукти, насіння та саджанці;
- наркотичні речовини;
- непристойна поліграфічна продукція;
вогнепальна зброя, вибухові речовини та боєприпаси без відповідного дозволу;
- іграшки, що імітують зброю.

Що саме не можна вивозити з Кенії
Національну валюту вивозити з Кенії заборонено, як і ввозити. Також є заборони на вивіз із країни алмазів, золота, плодів рослин, а також виробів зі шкіри та слонової кістки, роги носорога, які не мають спеціальної ліцензії. Також традиційно для всіх країн з Кенії не можна вивозити вогнепальну зброю, а також іграшки, що її імітують, вибухові речовини та наркотики.