40.35 43.1
#tastyresty

Узбекистан - країна в Центральній Азії, яка колись входила до складу СРСР. Славиться своїми мечетями, мавзолеями і спорудами, зведеними на Великому шовковому шляху - стародавній торгової дорозі між Китаєм і Середземномор'ям. Місто Самарканд, який був важливим пунктом на цьому шляху, отримав всесвітню популярність завдяки площі Регістан, яку оточують три прикрашені мозаїками медресе (мусульманські навчальні заклади), зведені в XV і XVII століттях. 
 
Узбекистан разом з Ліхтенштейном є єдиними в світі країнами, навіть сусіди яких не мають виходів до моря.

  Самому цьому державному формуванню не так вже й багато років, зате у цій землі і у народу, який її населяє, дуже давня історія. Деяким містам Узбекистану більше двох тисяч семисот років.

Самарканд - найдавніше місто країни і один з найдавніших міст світу, йому понад 2750 років - ровесник Рима, один з найдавніших міст світу.

В Узбекистані археологи виявили знахідку, яка вразила весь світ. Це було поховання царівни сакської. Мумія царівни була одягнена в дорогий наряд, на якому вчені нарахували 250 гудзиків з золота. За історичними даними сакська царівна була дружиною Олександра Македонського, після взяття їм міста Самарканд.

   У 1990 році вчені виявили незрозумілі плями в Кизилкумскіх горах, склад яких мав неземне походження.

В Узбекистані на схилах Гіссаргского хребта виявлені найбільші і чіткі сліди динозаврів. На думку вчених цих слідах понад 75 мільйонів років.

Ще в кінці позаминулого століття в околицях Ташкента в численних заростях очерету (тугаях) уздовж річок і проток річки Чирчик водилися Туранський тигри. Зараз в республіці є дев'ять заповідників, два парки, центр з розведення рідкісних видів тварин.  На території цієї країни розташовано більше двох тисяч мечетей. В Узбекистані є і гірськолижні курорти. Найвища точка Узбекистану - Гиссарский хребет, чиї вершини досягають позначки в 4643 метра над рівнем моря.

    Найдовша в Середній Азії річка, Сирдар'я, протікає по території Узбекистану і має довжину понад дві тисячі двохсот кілометрів. Висихання Аральського моря являє собою серйозну екологічну проблему для Узбекистану і сусідніх з ним країн. Бухара - мабуть, самий жаркий і при цьому посушливе місто в країні. Воду, до речі, в Узбекистані зазвичай п'ють прямо з-під крана. А Ташкент - один з рідкісних мегаполісів, де вночі можна побачити зоряне небо. 

Узбеки - третій за чисельністю тюркомовний народ в світі. Після турків і азербайджанців (азербайджанців, які проживають в Азербайджані та Ірані).

    Узбекистан входить в п'ятірку найбільших в світі виробників бавовни, а за запасами золота Узбекистан займає четверте місце в світі після ПАР, США і Росії.

З усієї Середньої Азії тільки в Узбекистані є метро. Єдина в середньоазіатському регіоні високошвидкісна залізниця з'єднує узбецькі міста Ташкент і Самарканд.

   Славиться Узбекистан також своїми дарами природи - мірзачульскіе дині (візитна картка країни) - найсмачніші в світі, внаслідок унікального поєднання сухого ґрунту, недоствтнього поливу і високої кількості сонячних днів в році; та й взагалі, всі фрукти, наземні овочі і ягоди, які ростуть в Узбекистані, мають дуже високим вмістом природних цукрів. Узбецькі фрукти все ще натуральні і тому ... мають аромат!!! Розламаний огірок, порізана диня, кавун, помідори, персики! Кожен фрукт може наповнити ароматом цілу кімнату.

Найкращим часом для поїздки в Узбекистан вважаються серпень і вересень. В цей час достигають фрукти і погода не така спекотна.