27.84 32.42
#tastyresty
Хорватія СКАЧАТЬ ФАЙЛ

 

ОСОБЛИВОСТІ ВЇЗДУ В УМОВАХ COVID-19:

 

Подорожні з України можуть здійснити поїздку до Республіки Хорватія без необхідності доводити або обґрунтовувати свої причини поїздки, якщо вони відповідають епідеміологічним умовам в’їзду в Республіку Хорватія та можуть надати один із підтверджуючих документів:

– документ, який підтверджує негативний ПЛР-тест, зроблений не пізніше 72 годин з моменту тестування до моменту перетину хорватського кордону, або швидкий тест на антиген – RAT на SARS-CoV-2, який визначають спільно країни Європейського Союзу (https://ec.europa.eu/health/sites/default/files/preparedness_response/docs/covid-19_rat_common-list_en.pdf), зроблений не пізніше 48 годин до моменту перетину хорватського кордону;

– сертифікат про щеплення, який свідчить, що особа вакцинована двома дозами вакцини від Covid-19, яка використовується в країнах-членах ЄС (Pfizer, Moderna, AstraZeneca, SinoPharm) не пізніше 14 днів від моменту в’їзду в Хорватію та не є старішою за 210 днів. Якщо вакцина передбачає одну дозу (Janssen/Johnson&Johnson), то вакцинація повинна бути здійснена не пізніше 14 днів від моменту в’їзду в Хорватію;

– медичну довідка про те, що особа одужала від COVID-19 і отримала одну дозу вакцини протягом шести місяців від зараження вірусом, за умови, що особа була щеплена в межах 210 днів до моменту перетину кордону;

-позитивний результат ПЛР-тесту, або швидкого тесту на антиген, згаданий у пункті 1, що підтверджує, що особа одужала від вірусної інфекції SARS-CoV-2, який був проведений за попередні 180 днів, та який є давнішим за 11 днів з дати прибуття до пункту перетину кордону, або довідка про те, що особа одужала від COVID-19, видана лікарем;

– за відсутності одного з чотирьох вищезазначених документів в’їзд до Хорватії може бути дозволений за умови зобов’язання перебування на самоізоляції до здачі тестів на території Хорватії за свій кошт (https://www.koronavirus.hr/svi-testni-centri-u…/763). Після отримання результатів тестів особа звільняється від самоізоляції. За відсутності можливості здачі тестів самоізоляція триває 10 днів.

Діти до 12 років звільняються від обов’язку тестування, якщо подорожують з батьками/опікунами, які мають негативний результат ПЛР-тест, швидкий тест на антиген чи підтвердження лікаря, що особа хворіла на Covid-19.

 У зв’язку з погіршення епідеміологічної ситуації у Великій Британії, Кіпрі та РФ Хорватський інститут охорони здоров’я з 26.07.2021 року запроваджує додаткові умови в’їзду осіб з цих країн:

Відтак, подорожні, у тому числі громадяни України з Великої Британії, Кіпру та РФ перед в’їздом на територію Хорватії повинні отримати у країні свого проживання негативний тест на SARS-CoV-2, незалежно від статусу їхньої вакцинації, чи подолання хвороби COVID-19.

 Особи, у тому числі і громадяни України, які прибувають до Хорватії з країн, де поширено новий штам коронавірусу (cписок країн опубліковує Інститут охорони здоров’я Хорватії ( https://www.hzjz.hr/…/priopcenje-o-izmjeni-popisa…/), при в’їзді в Хорватію повинні пред’явити негативний результат ПЛР-тесту (дійсний 48 год.), а також їм буде призначена 14-денна самоізоляція. Самоізоляцію можна зменшити до 7 днів за умови здачі додаткового ПЛР-тесту за власний кошт на території Хорватії (після 7 днів самоізоляції) і якщо тест буде негативний.

Особи, які прямують Хорватією транзитом (без тесту), повинні залишити територію країни протягом 12 годин з моменту в’їзду. Якщо особа не залишить територію Хорватії протягом 12 годин, то їй автоматично призначається самоізоляція.