39.8 43.1
#tastyresty

УГАНДА

Географічне положення: Уганда - держава в Східній Африці. На півночі межує з Суданом, на заході з Демократичною республікою Конго, на півдні з Руандою і Танзанією, на сході з Кенією. На південному сході - озеро Вікторія. Колись прем'єр-міністр Великобританії Уїнстон Черчілль назвав цю країну перлиною Африки. З тих пір пройшло багато років, але його слова не втратили актуальності. В Уганді є, на що подивитися і чому здивуватися.

Клімат: хоча Уганда лежить у екватора, клімат тут пом'якшується значною висотою над рівнем моря і впливом великих озер. Середні температури найтеплішого місяця - січня - лежать в межах від +17 С до +24 C, а середні температури найхолоднішого місяця - липня - від +16 С до +21 C, але на великій висоті температура може опускатися нижче 0 C. Найкращі високі вершини постійно мають крижані шапки. На всій території Уганди спостерігається два дощових періоду - квітень-травень і вересень-жовтень. Найкращий час для відвідування Уганди - з грудня до кінця лютого, тому що погода в цей час року досить суха, хоча й трохи спекотна, або з червня до вересня. 

Міграція: Уганда розташована в головному міграційному маршруті між Альбертіні і Великими Долинами.  З 1008 різновидів угандійських птахів 137 - Палеарктічеського мігранти. За часів піку Весняної міграції, болотні птахи збираються у всіх митних лагунах навколо півострова Ентеббе, місцеві жителі змішуються зі скупченням тисяч птахів. Кожного жовтня тисячі степових канюков (Steppe Buzzards) і мігруючих Коршунов (Black Kites) очолюють летять на південь зграї з меншими кількостями видів медового канюка (Honey Buzzard) і Орлов (Steppe і Booted Eagles). Скупчення Європейських маленьких конячок, перемішаних з їх Африканськими копіями (від 30-ти особин і більше), бродять у сутінках, шукаючи їжу навколо пагорбів Кампали.Ластівки (Barn Swallow і Sandmartins) збираються в мільйонні зграї і годуються ще більшими роями комах, що мешкають у озера. Жовті Трясогузки (Wagtail), чисельністю приблизно в 1 мільйон, гніздяться в заростях очерету по Каналу Казунга в QENP. Протягом 10-14-ти денний поїздці по Уганді, любитель птахів може побачити близько 400-500 різновидів пернатих, якщо Ви спостерігали це, то Ви бачили один з найбільш захоплюючих і красивих пейзажів в Африці.

Столиця: Кампала. Місто було засноване в 1890 році британським колоністом Ф.Лугардом як форпост на пагорбі Кампала.
Назва походить від слова «импала» (різновид антилопи), що пов'язано з великою кількістю антилоп в цій місцевості.

Мова: англійська (державний), суахілі, луганда, плюс 30 місцевих говірок.

Релігія: Дві третини віруючих - християни (католики - 33%, протестанти - 33%), 16% складають мусульмани, інші дотримуються традиційних місцевих вірувань.
Раніше в країні проживало велика кількість сикхів і індуїстів, але більшість з них були вислані з країни в 1972, багато хто тепер повертаються після офіційного запрошення від уряду країни.

Національні особливості. Населення Уганди є досить консервативним суспільством, який дотримується правил, заснованих на християнському і мусульманському навчаннях.
Вважається неприйнятним, якщо жінка одягає надто коротку спідницю або прозору блузку. У багатьох громадських місцях не дозволяється куріння, причому оголошення про це можуть бути відсутні.
Алкоголізм є однією з проблем Уганди і всіляко засуджується. В Уганді прийнято шанобливо ставитися до жінок і людей похилого віку. Засуджується агресивне, неввічливо і галасливу поведінку.

Гроші: грошова одиниця Уганди - угандийский шилінг (позначається на цінниках UGS). Іноземну валюту можна обміняти в готелях, бюро "форекс" (в більшості митних постів, готелях, супермаркетах у всіх великих містах) або в комерційних банках, які працюють з 8 до 15 годин. Не має значення, де саме відбувається обмін, хоча бюро "форекс" і пропонують кілька кращі норми обміну ніж банки. Кредитні карти і дорожні чеки приймають тільки у великих готелях і ресторанах. Для максимальної гнучкості в більшості місць беруть частину грошей в туристичних чеках або картою, а решта - готівкою, переважно доларами США, британськими фунтами або Південноафриканський ранд. У приватних закладах долари, ренди і фунти приймаються повсюдно.

Час: випереджає київське на 1 годину

Митниця. Ввезення іноземної валюти не обмежене (декларація обов'язкова), національної - заборонений. Дозволений вивіз ввезеної іноземної валюти, національної - заборонений.
Дозволено безмитне ввезення сигарет - до 200 шт., Спиртних напоїв - до 1 л., Продуктів харчування, предметів домашнього ужитку - в межах особистих потреб. Заборонено ввезення стрілецької зброї, наркотиків, порнографії. 
Заборонено вивезення слонової кістки і виробів з неї, роги носорога, шкур диких тварин, золота і алмазів. Дозволений вивіз ювелірних виробів із золота і срібла при наявності документів, що підтверджують законність їх придбання, а також марок, монет і продуктів харчування - в межах особистих потреб.

Медицина. Перед поїздкою варто поставити щеплення від жовтої лихоманки, яка забезпечує безпеку туристів з усього світу в країнах з тропічним кліматом. Також не зайвою буде профілактика малярії.

Транспорт. Головні дороги підтримуються в щодо прийнятному стані, в основному ж дороги країни дуже погані, не скрізь асфальтовані, на деяких ділянках є "ґрунтовку". У деяких віддалених від центру районах країни дороги стають непрохідними в період дощів. Необхідна дорожня розмітка, покажчики і дорожні знаки відсутні, за винятком Кампали і національних парків. Середня швидкість пересування по країні не перевищує 50 км / год. Уганда має порівняно добре розвинену (за африканськими мірками) автобусну мережу. Існує три види автобусів: мінінамиста, звичайні автобуси і експреси. У Кампалі і інших великих містах країни найбільш поширена так звана Бода-Бода (Boda-Boda), або мопед з кузовом ззаду. У крихітному кузові розташовується два ряди лавок, куди сідають пасажири. Одночасно в Бода-Бода може вміщуватися до 10 осіб. Поїздка на цьому транспорті може бути цікава, але вкрай небезпечна, оскільки Бода-Бода часто стають учасниками ДТП. 
Інша можливість для поїздок по місту і передмістям - це маршрутні таксі, звані "Мататас" (Matatus). Це швидкий і дешевий вид транспорту, але слід бути уважними, оскільки водії та кондуктори мають звичку обманювати туристів щодо плати за проїзд. Таксі існують у всіх великих містах.
Орендою автотранспорту в Уганді, як і в усьому світі, займаються спеціалізовані компанії. Необхідно врахувати, що рух в Уганді лівосторонній, а всі автомобілі з правим кермом. Тому тим, хто не впевнений у своїх силах на «зворотної» дорозі, рада: брати автомобіль з водієм. Водій може виступати в ролі перекладача, а також провідника.

Телефонний зв'язок і інтернет. В Уганді розвинена мобільний зв'язок, є оператори, що підтримують мережі 3G.
Роумінг доступний абонентам основних російських операторів. Місцеві оператори поки не можуть забезпечити впевнений прийом на всій території.
Для використання телефонів-автоматів необхідні монети або телефонні картки.

Електрика. Звичайне мережеве напруга в Уганді 240В змінного струму. Вилки з трьома штирями (англійська розетка), але перехідники є практично в кожному отеле.пряженіе в мережі - 220 В.

Кухня. Національна кухня Уганди складається переважно з бананів: їх і смажать, і парять, і варять, і напої з них роблять.
Для приготування національної страви МАТОКЄ - пюре з бананів - використовують недостиглі банани, які зовсім не солодкі на смак.
Також в широкому вжитку в Уганді картопля, просо, шинка, риба, кассава і сорго. Особливий смак страв з цих продуктів надають манго, ананас і папайя.

Чайові в Уганді не прийняті, але в разі, якщо обслуговування було першокласне, рекомендується залишити 5-10% понад рахунку.

Шопінг. Сувеніри з Уганди - вироби з чорного та червоного дерева, бамбука, бананового листя., Різні прикраси і біжутерія, розписна керамічний посуд, курильні трубки, вироби з черепахового панцира, шкури мавпи або жирафа. А також різні вироби з чорного та червоного дерева, бамбука, бананового листя.

Корисні телефони. Швидка медична допомога, пожежна команда, поліція - 999.